Звільнення за власним бажанням. Чи варто?

PDF Друк e-mail
Услуги - Физическим лицам

Особливості звільнення за власним бажанням


З погіршенням економічної ситуації зростає кількість порушень трудових прав працівників: несвоєчасна виплата заробітної плати, безпідставне зменшення виплати заробітної плати або позбавлення преміювання, направлення працівника за ініціативою роботодавця у відпустки без збереження заробітної плати, звільнення працівника тощо.

У цьому зв’язку підвищується необхідність ефективного захисту прав працівників. Традиційно при порушенні прав працівників, як і в будь-якій ситуації, є два варіанти: боротьба за свої права або погодження на погіршення умов праці.

Якщо працівник обирає перший варіант, то є декілька ефективних способів поведінки: звільнення або звернення до суду.

Законодавство України про працю передбачає варіантивність звільнення за ініціативою працівника. Якщо наявні порушення зі сторони роботодавця, наприклад про які було вже вказано вище, то працівник не відпрацьовує два тижні, тобто має право у визначений працівником строк розірвати трудовий договір за власним бажанням. І наступною перевагою при звільненні у такому випадку крім проведення звичайних розрахунків є додаткова виплата працівнику роботодавцем не менше тримісячного середнього заробітку.З метою дотримання юридично визначених процедур при звільненні працівника за власним бажанням при порушенні роботодавцем законодавства про працю, що впливатиме на можливість отримання вказаного тримісячного середнього заробітку доцільним є звернення до фахівця з права. Адже навряд чи роботодавець, який порушує права працівника під час роботи, добровільно захоче виконати вимогу закону та виплатить належні працівнику не менше трьох середніх заробітних плат.

Щодо звернення до суду як форми дієвого захисту трудових прав працівників під час роботи або при звільненні, наприклад за незаконним на думку працівника рішенням роботодавця, то необхідність юридичного супроводу також не викликає сумнівів. Звісно, - якщо Ви не юрист або не маєте значного практичного досвіду поновлення на роботі, інших форм захисту порушених трудових прав.

Звісно, - завжди можна знайти того, хто "зробить дешевше", але ми знаємо "що" і "як" робити правильно.
Не знаєте що робити?

Телефонуйте:


Київ

☎ (067) 793-71-44